•    В підприємницьких колах трендом початку 2017 року справедливо можна вважати підготовку до планових та позапланових перевірок ревізорів з питань дотримання трудового законодавства. Адже відповідно до статті 6 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 мораторій на проведення перевірок не поширюється на Державну службу України з питань праці та її територіальні органи.

  •    20 грудня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України  «Про внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб», який вже встигли коротко охарактеризувати, як закон про додаткові гарантії вкладникам (націоналізованого) «ПриватБанку». Власне сам нормативний акт містить загалом дві поправки до профільного закону. Та чи стабілізують ці зміни скептичні настрої, які виниклі у зв’язку з проведеною націоналізацією «ПриватБанку» і чи стануть вони певним «заспокійливим» для існуючих та потенційних вкладників наразі прогнозувати важко.

  • Вже зараз можна говорити про те, що з часу введення в дію указом виконувача обов’язків Президента рішення Ради національної безпеки і оборони від 13.04.2014 «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», яким розпочато антитерористичну операцію на сході держави, майну юридичних осіб заподіяно значної шкоди. Таким чином, окрім істотного зниження ділової активності, нестабільності фінансової системи країни, суб’єкти господарської діяльності повинні піклуватись і про шляхи збереження власного бізнесу.